TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Rada Dyscypliny Naukowej Inżynieria Chemiczna

Inauguracja projektu Sustainable Biomass and Bioproducts Engineering

Data: 03.10.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trzy uczelnie, jeden kierunek. Na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej w dyscyplinie Inżynieria Chemiczna ruszają prestiżowe studia międzynarodowe

21 osób z całego świata - każdy z innego kraju -  rozpoczyna na PWr naukę w ramach unikalnego kierunku studiów Sustainable Biomass and Bioproducts Engineering. Przed nimi tydzień wstępny, na którym poznają uczelnię, kolegów, wykładowców i miasto.

Egipt, Etiopia, Nigeria, Rwanda, Sudan, Tanzania, Indonezja, Nepal, Pakistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Polska, Meksyk, Argentyna, Brazylia oraz Kolumbia. Reprezentanci z tych krajów przeszli pomyślnie pierwszą w historii rekrutację na kierunek  Sustainable Biomass and Bioproducts Engineering.

Prowadzą go wspólnie, w ramach programu Erasmus Mundus Joint Master Degree Program, trzy uczelnie: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Castilla-La Mancha z Hiszpanii oraz Uniwersytet Techniczny Lappeenranta-Lahti z Finlandii.

Razem w trakcie czterosemestralnych studiów będziemy kształcić specjalistów z zakresu zrównoważonego przetwarzania biomasy i inżynierii bioproduktów. Każdy z absolwentów otrzyma dyplom wszystkich trzech uczelni.

W poniedziałek 19.09.2022 studenci przyjechali do Wrocławia, gdzie spędzą pierwszy semestr nauki. Na razie przed nimi na tzw. introduction week, podczas którego czeka na nich m.in. zwiedzanie laboratoriów na Wydziale Chemicznym oraz Mechaniczno-Energetycznym, wizyta w uczelnianym browarze oraz uzupełniający kurs w laboratorium analitycznym. Nie zabraknie także integracji i zwiedzania Wrocławia.

Udział w spotkaniu otwierającym wydarzenie wziął m.in. ambasador Rwandy w Polsce Anastase Shyaka.

Przydatne linki:

Politechnika Wrocławska © 2024